Bývalý reprezentačný brankár SR vo futbale

Napriek prognózam o konci kariéry sa dokázal vrátiť na futbalové trávniky

Vážime si vzájomnú dôveru, ktorá je základom spolupráce s klientmi. Detaily spoločných úspechov sú preto diskrétne.

Klient ma oslovil v roku 2015 ako osobného trénera s požiadavkou, že potrebuje cvičiť a zotaviť sa po operácii kolena. Ťažko sa zranil a musel absolvovať niekoľko operácií. V tom čase pôsobil v najvyššej slovenskej futbalovej lige ako brankár. Jeho zranenie kolena bolo natoľko vážne, že mu po niekoľkých operáciách lekári oznámili, že s futbalom skončil a už nikdy hrať nebude. Pre aktívneho vtedy 24-ročného futbalistu s rozbehnutou kariérou to bola rana. Nastalo pre neho zaťažkávajúce obdobie. Jeho psychické rozpoloženie sa dostalo na bod mrazu, nevedel čo a ako ďalej, nedokázal sa zmieriť s tým, že aktívne hranie futbalu pre neho skončilo.

Riešenie

Vzhľadom na klientovu „rozbitú psychiku“ sme si najskôr formou koučovacích rozhovorov pripomenuli jeho ciele a prebudili v ňom túžbu znova aktívne hrať futbal. Nastavili sme tréningový plán (na fyzickej úrovni), ktorý bol prispôsobený jeho zraneniu. 

Okrem koučovacích sedení sme klienta každý deň harmonizovali s jasným cieľom – reštart jeho psychiky, uzdravenie kolena, ale predovšetkým s cieľom, že aj napriek lekárskym prognózam o konci jeho kariéry sa znova postaví do futbalovej brány.

Výsledok

Klient začal postupne prejavovať veľkú chuť, vôľu a odhodlanie k tomu, aby sa znova vrátil na futbalové ihrisko ako aktívny hráč. Jeho negatívny pohľad sa časom vytratil, začal byť húževnatý a aj napriek veľkej bolesti po operácii, dennodenne tvrdo makal cez bolesť a zlepšoval sa. 

Po niekoľkých mesiacoch bol klient v plnej kondícii, a to fyzickej aj mentálnej. Jeho bývalý klub už ale o neho nemal záujem. Neverili, že bude schopný hrať na vrcholovej úrovni a prinášať očakávané výsledky. Chcel ďalej hrať, a tak ho klub poslal na hosťovanie do druhej najvyššej ligy. Od začiatku hosťovania ukazoval vynikajúce výsledky a ako brankár vychytal mnoho víťazných zápasov. 

Neskôr mu začali chodiť ponuky z klubov z najvyššej slovenskej ligy a dokonca aj zo zahraničia. Rozhodol sa pre slovenskú najvyššiu ligu, v ktorej odohral ešte mnoho zápasov.

O krok bližšie k dosiahnutiu cieľov

Napíšte nám alebo zavolajte a dohodnime si osobné stretnutie. Povieme vám viac o našej práci a odpovieme na všetky otázky.

Na stránke používame cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Prečítajte si viac.